нбу

За даними НБУ, банки нарощують портфелі кредитування фізосіб

12.05.2019

Фінанси

Згідно з наданою статистикою від Нацбанку, з початку 2019 року в Україні відзначається стрімке зростання обсягів кредитування. За перший квартал кредитування фізосіб зросла на 5,8%, а за період з початку року 34,4%.

За даними НБУ, більш активно кредитували населення приватні банки. При цьому, масштаб доларизації роздрібних позик знизився до позначки 29,2 відсотка. В цей же час відзначається, що за період січень-березень обсяги корпоративного кредитування знизилися на 4,6%, на думку фахівців, це пов'язано з сезонним скороченням портфеля кредитів державним компаніям і дочірнім компаніям міжнародних корпорацій, які в основному погашали взяті раніше кредити. У річному ж численні гривневий корпоративний портфель збільшився на 4,5%.

Також відзначається позитивна динаміка зниження проблемних кредитів, рівень NPL знизився на 1,1 пункт до рівня 51,7%. Якість кредитного портфеля поліпшилося у всіх банках крім тих, які пов'язані з російським капіталом. У Національному банку повідомили, що зберігають незмінними очікування щодо зростання чистої гривневого кредитування фізичних осіб на рівні більше 30% г/г в 2019 році.

У зв'язку з активізацією роздрібного кредитування Нацбанк має намір провести додатковий аналіз ринку на предмет зростання ризиків. За результатами проведених досліджень буде прийнято рішення про доцільність запровадження більш жорстких стандартів оцінки якості таких кредитів банками.

НБУ опублікував інформацію про початок масового стрес-тесту банків України

За інформацією опублікованій прес центром головного фінансового регулятора, Нацбанк ініціює початок масштабного стрес-тестування 29 банків в рамках другого етапу оцінки стійкості банків.

Згідно з даними регулятора, за станом на 2019 рік, кількість банків, за якими потрібно додаткове фінансування для збільшення частки статутного капіталу за базовим і негативним сценарієм стрес-тесту, зменшиться, в порівнянні з попереднім роком.

НБУ вводить новий регламент стійкості до фінансових коливань як усередині країни, так і на світовому ринку. З 2020 року всім банкам необхідно створити резервний буфер капіталу на рівні 0,625%. Він стане обов'язковим для кожного банку з початку 2020 року, коли почнеться перший етап введення буфера консервації капіталу. Надалі розмір буфера буде щорічно поетапно збільшуватися, поки не досягне 2,5% від 1 січня 2023.

Формування відповідного буфера забезпечить створення банками запасу капіталу понад мінімальних вимог. В майбутньому це дасть можливість поглинати можливі втрати, які можуть виникнути в умовах загального економічного спаду, без порушень нормативу достатності капіталу ", - пояснили в НБУ.

Крім цього, протягом другого кварталу також буде змінено методику визначення системно важливих банків і оприлюднений оновлений перелік таких банків. В майбутньому НБУ вимагатиме від них формувати буфер системної важливості, про умови введення якого завчасно попередить банки.

Нагадаємо, що вперше щорічну оцінку стійкості банків НБУ провів в 2018 році. До переліку 29 банків для стрес-тестування увійшли фінансові установи, які є найбільшими за трьома показниками: обсяг активів, зважених на ризик, депозити фізичних осіб, кредити фізичним особам.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн