процентна ставка по кредиту

Корисна інформація про процентну ставку по кредиту

03.07.2017

Фінанси

Оформляючи кредит у фінансовій організації, багато хто не знає, яка кредитна ставка на них чекає. Часто буває так, що зазначена ставка не є остаточною і може бути змінена в більшу сторону. Щоб не потрапити в неприємну ситуацію, необхідно дізнатися всі умови кредитування, реальну процентну ставку, комісії та інші платежі.

Що таке ефективна процентна ставка

Процентна ставка по кредиту буває двох типів: номінальна і ефективна. Мало хто знає, чим вони відрізняються, і що чекає клієнта кредитної організації при оформленні кредиту. Номінальна ставка - це процентна ставка, що розраховується з тіла кредиту. Саме ця цифра вказується в первинній пропозиції або рекламі для залучення клієнтів. Як правило, ця ставка вигідно відрізняється від ставки в інших компаніях, і привертає клієнта. Надалі, при оформленні договору, клієнт стикається з реальною (ефективної) процентною ставкою і його ентузіазм помітно зменшується. Іноді клієнт не звертає увагу на умови кредитування і неприємні моменти спливають несподівано, коли з'являється заборгованість і прострочення.

Ефективна процентна ставка включає в себе всі супутні витрати, комісії та платежі. Ця ставка помітно відрізняється від першої в більшу сторону. В реальності виходить, що клієнт повинен буде взяти на себе всі витрати по обслуговуванню кредиту. Ефективна ставка по кредиту допоможе позичальникові зорієнтуватися в кредитних програмах, визначити реальну вартість позики, оцінити власні можливості і прийняти рішення - брати позику в цій компанії або шукати більш сприятливі умови кредитування. Щоб зрозуміти якою є реальна процентна ставка по кредиту, необхідно розрахувати цей показник.

Два способи які дозволяють дізнатися ефективну процентну ставку

Максимально швидко і зручно розрахувати ставку можна на сайті кредитної компанії за допомогою кредитного калькулятора. Як правило, в калькуляторі вже закладені супутні витрати і клієнтові залишається вказати тільки суму кредиту, термін позики, і спосіб погашення (класичний або ануїтетний). Такий спосіб ідеально підходить для кредитування онлайн в мікрофінансових компаніях, ці компанії надають можливість ознайомлення з ефективною процентною ставкою на сайті без оформлення кредиту.

Дізнатися ефективну процентну ставку можна самостійно, проконсультувавшись з менеджером компанії в якій планується оформлення позики. Працівник компанії зобов'язаний надавати цю інформацію. Формула, за якою розраховується ефективна кредитна ставка досить складна. У ній враховуються багато складових, і підрахувати суму відсотків самостійно може бути складно. Необхідно розуміти, що самостійний розрахунок кредитної ставки може бути не точним, і перед оформленням позики краще отримати консультацію фахівця компанії, щоб уникнути непорозумінь.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн