правові основи діяльності колекторських компаній

Правові нюанси колекторської діяльності, які необхідно всім клієнтам кредитних компаній

Не кожен з нас в момент підписання договору про кредитування усвідомлює, чим він може обернутися в разі появи заборгованості. Для банку всі клієнти однакові, тому холоднокровна передача справи до суду або колекторам буде типовою реакцією, незважаючи на обставини. Немає нічого приємного в передачі справи в суд, однак це краще, ніж мати справу з колекторами. Так чи інакше, справа в будь-якому випадку дійдуть до суду, проте колектори - це додаткові неприємності, зіпсовані нерви і незручності.

Офіційні принципи діяльності колекторних компаній

Робота колекторів законодавчо регулюється такими принципами:

  • нагадування про наявність кредиту на той випадок, якщо боржник про нього забув;
  • ненав'язливе і тактовна нагадування про ступінь відповідальності в разі невиплати боргу;
  • попередження про подальшу передачу справи до суду;
  • судовий розгляд;
  • передача виконавчій службі судового рішення;
  • контроль виконання рішення суду.

Поведінка колекторів в реальності

Насправді принцип роботи сучасних колекторів вказує на те, що все не так безневинно: кошти з боржника нахабно вибиваються, нерідко використовуються незаконні методи. Все це доповнюється неймовірним хамством, а думка позичальника і його ситуація ніколи не сприймаються лояльно. Орієнтир тільки на власних фінансових покровителів, а суспільством це давно сприймається як саме собою зрозуміле. Масштаби їх діяльності дійсно великі - цим все і посилюється.

Щорічно представлені компанії доводять до суду справи, сума яких перевищує десять мільярдів гривень. Впливові особи нашої країни більш ніж зацікавлені в існуванні подібних організацій, тому стає страшно, якщо уявити, якою буде їх подальший розвиток. Положення боржника в більшості випадків безвихідне, і якщо ретельно вивчити те, наскільки законними є дії колекторів, стає ясно, що законного в них мало.

У більшості випадків діяльність кредиторів здійснюється від імені своєї фірми, але не від імені кредитора. Компанія перекуповує борги, але без згоди позичальника не можна передавати дані банківського рахунку відповідно до норм цивільного права, закону про захист прав споживачів і закону про захист інформації. Законність подібних дій повинна бути оскаржена за рахунок перевірки законності переуступки прав вимоги. У кредитному договорі повинен бути спеціальний пункт, який регулює подібні дії. Ні пункту - немає прав передавати права вимоги.

Законне протистояння колекторам

Протистояння колекторним компаніям може бути законним і навіть цілком ефективним. Що для цього потрібно?

  1. Пошук факторів на користь позичальника, які дозволять влаштувати операцію з реструктуризації боргу і зупинити нарахування пені. Згідно з вимогами Національного Банку України, коллекторное агентство або банк просто зобов'язані відреагувати на добровільне заяву клієнта з проханням про реструктуризацію. Для кожної сторони угоди подібне рішення буде вигідним, і якщо позичальник отримує відмову, подальші дії будуть менш приємними.
  2. Визначення причини передачі боргу колекторам. Саме етап передачі боргу може приховувати незаконні дії і їх необхідно виявити.

Якщо в процесі суду позичальник вирішить не зачіпати цю тему, для колекторів все пройде гладко і у боржника не буде шансів. Вимога надати суду докази законності передачі боргу дозволить уповільнити процес розгляду в суді і в подальшому уникнути його зовсім, поступово закриваючи кредит.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн