кредит від ЕС

Президент підписав закон про ратифікацію меморандуму про угоду з ЄС про виділення 1 мільярда євро в кредит

20.11.2018

Фінанси

Другий раз за час незалежності України, Європейський союз пропонує фінансову допомогу. І в перший, і в другий раз кредит виділяється з умовами, якщо порівняти документацію цих позик, стає ясно, що хоче отримати Європейський союз.

Перший кредит від ЄС було надано в 2015 році, його сума склала 1,8 мільярда євро, гроші надавалися трьома траншами. Однією з умов надання фінансової допомоги було виконання вимог ЄС. У список було включено близько 40 основних вимог, які ЄС регулярно отримував звіти.

Головним чином Європейський Союз вимагав проведення реформ, вдосконалення законодавства та проведення антикорупційної реформи. Так, передбачалося детальне щомісячне інформування європейців про відшкодування ПДВ, діяльності банківської системи і особливо про газовий сектор, зокрема відомості про збір платежів і фінансові зобов'язання НАК "Нафтогаз України", а також про кількість лічильників тепла.

Були потрібні дані по житлових субсидіях і докладна інформація щодо держзакупівель, включаючи військові. Але особлива увага приділялася діяльності контрольних (Антимонопольний комітет, Рахункова палата), судових і правоохоронних органів, перш за все антикорупційних.

Крім цих вимог існували ще й інші, які не афішувалися, але були дуже важливі для європейців. Після введення мораторію на експорт лісу-кругляка європейці зупинили програму кредитування, на перших два транші. Офіційною причиною став провал проведення реформ, в тому числі і антикорупційної.

І ось після закриття першої програми фінансової допомоги Євросоюзу погоджується на надання 1 мільярда євро. Таке рішення було прийнято тільки після того, як парламент України за пропозицією президента Порошенко пом'якшує закон про обмеження експорту кругляка. Ця процедура відбулася 6 вересня 2018 року, а через 12 днів Євросоюз підтвердив надання технічного кредиту в розмірі 1 мільярд євро. Саме цей закон і був ратифікований Україною днями, Порошенко поставив підпис під документом, давши офіційне підтвердження.

Отримати швидкий кредит з будь-якою кредитною істрорією. Кредит оформлюється онлайн на протязі 8 хвилин. Доступ до сервісу відкритий цілодобово.

Цікаво те, що в цей раз ЄС також надає допомогу зі списком вимог, але сам список виявився менше, ніж в перший раз. Також як і раніше необхідно надавати звіт про рівень ВВП, розмір держборгу, показниках інфляції стані бюджету, курс гривні, платіжному балансі. Але в підрозділі про структурну політику на цей раз лише чотири вимоги. Це щомісячна інформація про кількість:

  • об'єктів держвласності, виставлених на продаж через електронний аукціон в системі ProZorro;
  • електронних декларацій, «перевірених за допомогою автоматичної системи перевірки і відповідних рішень по перевірці»;
  • договорів між Нацслужби здоров'я та медичними установами.
  • одержувачів житлових субсидій та грошей, виділених на ці цілі.

У перспективі це дозволить розраховувати на обіцяні гроші за минулій програмі і одночасно за новою.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн