банківський рахунок

Чи будуть перевіряти рахунки підприємців, і що це дасть

18.09.2018

Фінанси

В українських ЗМІ з'явилася інформація про те, що Міністерство фінансів доручило банкам надавати інформацію про рахунки своїх клієнтів, з метою отримання інформації про ухилення від податкових відрахувань. Мінфін визначив порядок і назвав причини, через які банки можуть перевіряти рахунки своїх клієнтів. У середовищі підприємців поширюється інформація про масові перевірки рахунків.

Вже в даний час проводяться перевірки, наприклад, клієнти ПриватБанку перевіряються на предмет отримання грошей на карту за надання послуг комерційної діяльності. Так, перевіряючий орган проводить дзвінки особам, які переводили гроші власнику карти (рахунка), і, якщо надходила інформація, що гроші переводилися за надання послуг фінансового характеру, а власник картки не надав відповідний звіт у податковій декларації, такі карти блокуються.

Фінансисти підтверджують факти перевірок, так, зокрема, якщо фізособа підприємець відкрив у банку рахунок (ФОП) то, згідно з 69-ю статтею Податкового кодексу він зобов'язаний вказати і дані по особистому рахунку. Згідно з поширюваними чутками, Мінфін хоче перевірити всіх підприємців, що працюють за моделлю ФОП, а це без малого 2 мільйони українців. Щодо перевірок говорять і в інтернеті, наприклад, в соціальних мережах підтверджують факти дзвінків від працівників банків. Банківські працівники цікавляться питаннями кому, і за що платили. Але при цьому банки стверджують, що дзвінки здійснюються тільки в разі, якщо покупка була зроблена онлайн. При цьому у клієнта питають, чи дійсно він розплачувався за покупку товару через інтернет?

Коментуючи ситуацію навколо поширення чуток, в ПриватБанку говорять, що не відслідковують рух грошей по рахунках своїх клієнтів і не передають даних в податкову службу, і тим більше, не блокують карти без причини.

Банки не зацікавлені в передачі інформації про клієнта і його гроші третім особам, в іншому випадку вони втратять довіру і в кінцевому рахунку клієнтів з його грошима. Законодавчо банки мають повне право не розкривати інформацію про клієнтів прикриваючись законом про банківську таємницю. Але існують деякі, але, які можуть бути використані контролюючими органами для подолання законних підстав не видавати особисту інформацію.

В яких ситуаціях банки можуть передавати інформацію:

  • Якщо клієнт оформив пенсію, субсидію або соціальну допомогу
  • Якщо є судове рішення на надання такої інформації для податкової перевірки
  • Якщо є дозвіл суду у справі про кримінальне розслідування.

Відповідно до чинного закону, Міністерство фінансів для перевірки українців, які отримують гроші від держави (пенсія, субсидія, виплата переселенцям і т.д.) має право запросити в банку дані, які містять банківську таємницю. При цьому питати дозволу у того, чий рахунок перевірять, не потрібно.

"При здійсненні повноважень щодо контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат Міністерство фінансів України має право отримувати інформацію, що містить банківську таємницю, персональні дані", - йдеться в законі № 3629.

Наприклад, в разі, коли людина отримала право на субсидію, але при цьому не вказала наявність додаткових доходів (здача нерухомості в оренду, або продаж товарів онлайн) Міністерство фінансів може подати офіційний запит до банка, в якому відкрито рахунок даного суб'єкта, і отримати інформацію про наявність або відсутність додаткових доходів. Надалі дані про людину передаються в профільні установи, які приймають рішення про припинення надання фінансової допомоги.

Чому проводять перевірки

Бюджет України недоотримує більшу частину прибутку через тіньову економіку і зарплати в конвертах. Це є причиною проблем з наповненням державної скарбниці і подальшим фінансуванням держфондів і програм розвитку.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн