курс гривнї падає

НБУ не справляється з падінням гривні

31.08.2018

Фінанси

Фінансові аналітики констатують, що курс гривні з кожним днем падає все нижче і нижче. Торги на міжбанку закінчилися падінням гривні на 15 копійок відносно долара до рівня 28,08 - 28,15 грн. за долар. Падіння гривні досягало позначки 28,19 грн. за долар, але НБУ втрутився, і компенсував падіння своїми резервами.

На думку фінансових аналітиків, така ситуація буде тривати до кінця тижня, тому є кілька причин. Найбільший вплив надає психологічний фактор, падіння гривні викликає панічні настрої у населення, і вони активно переводять свої заощадження в доларовий еквівалент. Не менш важливим є той факт, що це кінець фінансового місяця і імпортери закривають свої валютні рахунки, і в той же час експортери активно продають валюту за зростаючої ціною. І ті, і інші, намагаються отримати максимум прибутку, хоч і кожен зі своїх причин. При цьому група фінансових спекулянтів намагається заробити на обох групах.

За даними Держстату, обсяг вільної ліквідності знизився на 2,8 мільярда гривень, і склав 76,4 мільярда гривень. У той же час залишки банків на коррахунках в НБУ знизилися на суму 1,5 млрд. грн. і в поточний момент складають 53,4 млрд. грн. Обсяг ліквідності, мобілізованої НБУ через депозитні сертифікати, скоротився на 1,2 млрд грн. до 23 млрд.

НБУ оголосив про аукціон на продаж 100 млн доларів

У зв'язку з тим, що курс гривні змінювався так різко, НБУ оголосив про проведення аукціону, де він має намір продати 100 мільйонів гривень. Було зібрано заявок на суму 80 мільйонів доларів, але за фактом Нацбанк задовольнив заявки лише на суму 65 млн. Доларів. Але після аналізу проведених операцій з'ясувалося що, проводячи аукціон, Нацбанк не ставив перед собою мети заспокоїти ринок середньозважений курс аукціону склав 28,1134 грн. за долар. Пізніше фінансисти Національного банку зробили заяву, що метою аукціону не була стабілізація курсу. Якщо об'єктивні чинники штовхають курс вгору, значить там йому і місце. Що до валютних інтервенцій, то їх регулятор буде проводити і надалі. Але лише для того, щоб пом'якшити коливання. Цікаво те, що в Нацбанку дали власне пояснення коливань на ринку, на їхню думку, падіння гривні пов'язане з виплатою Мінфіном 6,9 мільярдів гривень ПДВ-відшкодувань. Це дозволило експортерам скоротити потребу накопичення гривневих активів і не проводити обмін долара на гривню.

На подив, українці реагували на те, що відбувається без паніки

Готівковий ринок практично не відреагував на зміни на міжбанку. Люди не поспішали скуповувати долар і позбавлятися від гривні, багато в чому, це пов'язано з тим, що банки і обмінні пункти заздалегідь встановили свої курси з солідним запасом. Незважаючи на те, що вчорашні торги закрилися угодами в діапазоні 27,97-28,0 грн. за долар, установи вже вранці продавали валюту людям в середньому по 28,05-28,15 грн. за долар. Черг в обмінних пунктах немає зовсім, що підтверджує відсутність попиту українців переводити свої заощадження в гривню.

Прогноз щодо курсу гривні на найближчий час

Фінансисти дають обережні прогнози, стверджуючи, що в цілому ситуація на ринку для гривні не дуже хороша. Сукупність сформованих факторів, не дозволять гривні повернути свої позиції - стверджують вони. Нацбанк готовий боротися з девальвацією гривні, але не застосовувати штучні методи контролю. Нинішню стратегію дій НБУ можна назвати контрольованою девальвацією гривні, долар буде дорожчати, але плавно, без різких стрибків.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн