стандарт CRS

Україна ліквідує банківську тайну на шляху до євроінтеграції

02.03.2018

Фінанси

Багато країн мають високоефективну систему оподаткування громадян. Це дозволяє якісно і в повному обсязі наповнювати бюджет держави та забезпечувати високий рівень життя населення. У 2004 році між країнами Європейського союзу була укладена багатостороння конвенція про взаємну адміністративну допомогу по податках. Країни Євросоюзу знають про рахунки, нерухомість і рух грошових коштів своїх громадян по всій території єврозони.

Однак ефективність системного об'єднаного підходу виявилася низькою, оскільки обмін інформацією повинен відбуватися за запитом однієї держави щодо фінансових операцій, доходів або активів своїх громадян у іншої держави. У зв'язку з цим була створена автоматична система контролю податкових звітів і запитів по ним без необхідності подачі офіційного запиту.

Єдиний стандарт звітності CRS

Єдиний стандарт звітності (CRS) являє собою міжнародну основу отримання інформації від фінансових установ різних юрисдикцій і автоматичного обміну такою інформацією з іншими державами на щорічній основі. Єдиний стандарт звітності був прийнятий всіма країнами в 2014 році, в рамках даної норми встановлені нормативи передачі даних, види інформації, що передається та фінансові установи, які зобов'язані надавати таку інформацію. Мета створення CRS полягає в обмеженні можливостей маніпуляції і приховування інформації про фінансові операції (ухилення від сплати податків).

Країни, що використовують стандарт єдиної податкової звітності, додатково повинні створювати умови, спрямовані на боротьбу з приховуванням податкової інформації, боротьбу з корупцією і тіньовими схемами відмивання грошей.

Україна заявила про готовність інтегруватися до стандарту CRS

Україна заявила, що хоче приєднатися до даної практики обміну інформацією. В умовах тотальної корупції та тіньової економіки це дозволить значно знизити рівень фінансових злочинів і отримати повну інформацію про закордонні рахунки наших олігархів. І справа навіть не в покаранні за поточні правопорушення, а створенні єдиної правової догми, яку необхідно буде дотримуватися всім без винятку громадянам України. У перспективі, коли люди почнуть усвідомлювати неминучість покарання за податкові порушення, в їх головах зародиться і зміцниться новий погляд на порядок ведення особистої фінансової звітності.

Імплементація CRS стандарту Україною дозволить податковій системі відслідковувати інформацію про осіб, які контролюють той чи інший рахунок (його ім'я, адресу, ідентифікаційний податковий номер, юрисдикція, чиїм податковим резидентом він є) рахунки, їх типи, фінансова установа, в якому відкрито цей рахунок.

Податкова система отримає можливість відстежувати і аналізувати способи приховування податкової інформації, способи виведення капіталу за кордон, аналізувати обсяги тіньових коштів.

Потрібно відзначити, що в рамках стандарту CRS акцент робиться не на громадянство тих чи інших осіб, а їх статус податкового резидента тієї чи іншої юрисдикції. Інакше кажучи, фінансові установи, які функціонують на території однієї юрисдикції, повинні збирати інформацію про податкових резидентів інших юрисдикцій, що мають у них рахунки, передавати цю інформацію своїм компетентним властям, а ті, в свою чергу, будуть обмінюватися такою інформацією з відповідними юрисдикціями цих податкових резидентів . Якщо, наприклад, громадянин України відкриє рахунок в банку на території однієї з країн ЄС, де запроваджено Єдиний стандарт звітності, інформація з цього рахунку потрапить до українських податківців. Якщо ж громадянин України постійно проживає на території держави, яка не є учасницею відповідної конвенції і не бере участі в автоматичному обміні фінансової інформації, і при цьому такий громадянин не є українським податковим резидентом, то навіть якщо він відкриє рахунок в банку однієї з країн-учасниць ЄС , інформація про такий рахунку не буде передаватися податковим органам України.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн