нбу

В НБУ доповів про значне зростання прибутку українських банків

10.11.2019

Фінанси

На початок місяця падіння гривні на 50 коп. і «долар по 24» знову здається нездійсненною мрією.

Курс американської валюти перевищує показник в 25 грн. за долар.  До кінця тижня, в п'ятницю до моменту завершення торгів на міжбанківському ринку курс закріпився на позначці 25,14 / 25,17 грн. за дол. Реалізація доларів в касах здійснювалася по 25,1-25,35 грн.

Прогнози і аналітика про поведінку курсу від LIGA.net: на міжбанківському ринку 25+, а на ринку готівки без спекулятивних операцій.

У зв'язку з тим, що 18 жовтня долар вперше перевищив показник в 25 грн. за дол., фінансові експерти говорили про подальше падіння національної валюти. Але початок тижня ознаменувався зміцненням гривні, долар подешевшав, хоча і ненадовго. Значення найнижчого курсу 24,54 / 24,87 грн. за долар було відзначено у вівторок.

Все ж до кінця робочого тижня, 25 жовтня, на міжбанківських торгах закріпилося значення 25,17 грн. за долар а на піку торгів були відзначені більш високі показники 25,22 / 25,26 грн. за долар при офіційному курсі 25,11 грн. за долар.

Обмінники до вечора п'ятниці продавали американську валюту за 25,10 / 25,25 грн. за долар а продаж євро коливалася в різних обмінних пунктах від 27,75 до 28,25 грн. за євро. При продажу фунтів стерлінгів спостерігалося більше коливання: від 31,95 до 34,51.

Причини, що призвели до подорожчання долара

Кілька важливих моментів вплинуло на стабільність валютного ринку країни:

  • Зменшення надходження валюти від експортних операцій. В кінці кожного місяця підприємства отримують значні суми в рахунок відшкодування сплаченого раніше ПДВ, оскільки товари реалізуються за кордоном. Ця сума відшкодування в гривнях дозволила компаніям не продавати виручку в іноземній валюті від торгових операцій, відповідно, надходження валюти на ринку зменшилася.
  • Приплив валюти від іноземних інвесторів не виправдав очікувань. Експерти валютного ринку очікували значних надходжень від реалізації облігацій внутрішньої позики іноземцям, але очікування не виправдалися. Мінфін заявив про продаж пакета ОВДП з відстрочкою погашення 3 роки на загальну суму 1,9 млрд. Грн. з фіксованим рівнем дохідності 15,06%. В інтерв'ю LIGA.net фінансисти призводять зовсім інші суми вкладення іноземців в держборг: 2, млн. доларів. Зниження облікової ставки НБУ на 1% до 15,5% призвело до зниження ставок по ОВДП, що негативно позначилося на курсі гривні.
  • Купівля валюти імпортерами і державними банками. Цей тиждень був охарактеризований попитом на іноземну валюту рітейлерів і постачальників палива. Тільки Укрексімбанк для погашення зовнішнього боргу придбав 128 млн. доларів. А Нацбанк здійснив покупку 90 млн. доларів. На думку фінансистів, попит на валюту цієї категорії покупців залишиться високим і на наступному тижні.

Опитування банківських і фінансових аналітиків пророкують коливання курс валют на наступному тижні в межах 24,98-26,36 грн. за доларів.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн