В Україні може з'явитися страхова медицина
23.02.2019
В ході недавно відбувшоїся міжнародної Карпатської страхової конференції, організаторами якої стали бізнес цент стратегій "Перспектива" і Ліга страхових організацій України, були обговорені перспективи розвитку і вдосконалення законодавства в галузі страхування.
В ході проведення конференції, її президент Олександр Філонюк сказав наступне: "Зараз проходить еволюційний процес становлення страхового бізнесу. Сподіваємося на фінансово надійний, стабільний і прозорий бізнес, що сприятиме довірі з боку держави і споживачів фінансових послуг" За його словами, величезну роль для майбутньої роботи в сфері страхування, впливає розпорядження Нацкомфінпослуг від 07.06.2018 р №850 «про затвердження положення про обов'язкові критерії та нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика» і від 18.09.2018 р №1638 «Про внесення змін до Методики формування страхових резервів за видами страхування Іншим, ніж страхування життя».
У той же час перший заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань фінансового законодавства і банківської діяльності Михайло Довбенко відзначив: "У Верховній раді на розгляді знаходяться законопроекти, які безпосередньо стосуються страхового ринку». Комітет схвалює ідею прийняття в основу проекту закону «Про внесення змін до Закону України про державну підтримку сільськогосподарського страхування (№6355-1) "і нагадав, що крім поточного законопроекту, на розгляді також перебувають ще кілька законопроектів, спрямованих на реформу медичного страхування, із загальною ідеєю введення обов'язкового медичного страхування на державному рівні.
Введення обов'язкового медичного страхування в кінцевому разі повинно стати невід'ємною частиною медичної реформи і забезпечити фінансову опору для необхідних змін і забезпечення якісного надання послуг в сфері охорони здоров'я. Саме страховий ринок може забезпечити збалансоване та ефективне обслуговування потребуючих допомоги громадян по всій території України.
На даний момент зміни у сфері обов'язкового медичного страхування вже відбуваються, хоч і не такими темпами, як хочеться.
Не так давно офіційно почав діяти закон "Про валюту і валютні операції", Який є найважливішим для економіки і банківського сектора України. При розгляді Закону в комітеті відстоювалися інтереси страхового ринку в цілому, зокрема прозорість і зрозумілість питання валютного ліцензування небанківських фінансових інститутів. Крім норм, що стосуються всіх, він надав додаткові можливості страховикам, які займаються страхуванням життя, а не тільки враховувати зобов'язання за договорами у валюті, а й здійснювати інші розрахунки зі страхувальниками у валюті договору, самим сприймати страхові внески і робити страхові виплати.
Начальник управління реформування фінансового сектора НБУ Євген СТЕПАНЮК на конференції повідомив, що одним з ключових зобов'язань України в рамках програми співпраці з МВФ є ухвалення парламентом законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно консолідації функцій з державного регулювання ринків фінансових послуг" (№2413 ), говориться на Офіційній сторінці Нацбанку в Facebook.
Він розповів про сучасні тенденції розвитку моделей регулювання фінансового сектора і відзначив, що перехід від секторальних моделей регулювання до консолідованих і частково консолідованих з посиленням ролі центрального банку є загальносвітовим трендом в посткризовий період.
"Жодна з моделей сама по собі не означає ефективне регулювання. Головне - регулятор повинен бути інституційно здатним і мати достатній рівень операційної та фінансової незалежності для ефективного регулювання ринку", - зазначив Євген Степанюк.
Представник НБУ зазначив, що за минулий рік активи страхового ринку по відношенні до ВВП скоротилися з 1,5% до 1%.
"З огляду на те, що фінансовий ринок є похідним від розвитку економіки в цілому, це співвідношення має залишатися принаймні незмінним або рости, беручи низький рівень проникнення страхування в порівнянні з країнами Європи. Однак зниження цього показника наочно свідчить про наявність проблем в галузі: низький рівень прозорості, надмірна сегментація і, як наслідок, недовіра споживачів ", - зазначив Євген Степанюк.
За його словами, завданням регулятора повинна стати ефективна робота по встановленню рівних і прозорих правил діяльності для всіх компаній на ринку і забезпечення їх належного дотримання. Це буде стимулювати справжню конкуренцію завдяки якості сервісів, підвищення довіри як з боку споживачів, так і між самими учасниками ринку.