онлайн кредитування малого бізнесу

Відродження онлайн кредитування малого бізнесу в Україні

В кінці березня компанія MO Cash анонсувала нову унікальну IT платформу, що дозволяє малому бізнесу розміщувати заявки на кредитування і отримувати пряме інвестування. Дана платформа покликана стати альтернативою традиційному банківському кредитуванню і банківським депозитам.

Такий принцип фінансової допомоги прийшов до нас з Європи і США, де він почав активно розвиватися з 2005 року, також він відомий під терміном Р2В-кредитування. На досвіді західних країн можна з упевненістю стверджувати, що довірче кредитування дозволить істотно знизити витрати і саму вартість кредиту. Згідно зі статистичними даними, на 2015 рік за технологією Р2В-кредитування по всьому світу було залучено 185 млрд. доларів. За оцінкою експертів, до 2020 року обсяг залучених коштів сягне 1 трлн. доларів. За даними НБУ, в Україні обсяг P2P інвестицій в 2016 році склав 5 млрд. доларів. Ця сума істотно нижче потреби національної економіки в кредитних ресурсах для стрімкого розвитку малого бізнесу.

Chief Risk Officer (CRO) MO Cash Світлана Лагута розповіла, що фахівцями компанії була розроблена програма оцінки позичальників з використанням онлайн і офлайн процедур. "Програма оцінки є своєрідним аналогом банківських методик визначення та мінімізації ризиків", - підкреслила вона.

Онлайн кредитування набирає обертів

Робота програми відбувається в онлайн режимі, позичальник завантажує необхідні дані: документи, що підтверджують офіційний статус підприємця і його бізнесу, фотографії з місця розміщення структури, дані кредитної історії з БКІ. Працівники сервісу перевіряють отримані дані за розробленими алгоритмами. Подальший етап - проведення онлайн співбесіди з потенційним позичальником, в окремих випадках проводиться особиста зустріч і огляд місця ведення бізнесу.

Згідно з отриманими даними клієнту надається оцінка рівня довіри. Отримати максимально високу оцінку можна, чесно і максимально повно вказавши свою інформацію. Для проведення перевірки, клієнт повинен надати паспорт, податкову декларацію, що підтверджує факт сплати податків з ведення бізнесу, виписку з банківського рахунку, фінансовий звіт, виписку з БКІ, бізнес план.

Підвищити шанси на отримання фінансування можна при відповідності деяких факторів: хороший і стабільний рівень рентабельності бізнесу, можливість покриття чистим прибутком кредиту, покриття кредиту оборотним активом і власним капіталом, покриття власним капіталом активів бізнесу і кредитний бал, який присвоює Бюро кредитних історій. Рівень довіри, його репутація, буде основним фактором, що забезпечує повернення кредитних коштів.

Що отримає малий бізнес від онлайн кредитів

Новий принцип залучення коштів дозволить реанімувати середній і малий бізнес, залучити до  нього фінансові кошти, що також блаприємно вплине на економічну ситуацію в країні.

На сьогодні, найбільш популярними способами інвестування є депозитні вклади в банки або покупка нерухомості. У світі ж існує дуже багато різних способів збереження і примноження своїх заощаджень. Інвестування P2P є одним з таких способів і стрімко набуває популярності в усьому світі.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн