кредитування в Новий рік

Банки відзвітували про кредитування в період Новорічних свят

02.02.2018

Новини

Традиційно Новорічні свята найочікуваніша подія для галузі продажу. У цей період істотно зростає рівень доходу, всі витрачають гроші на купівлю подарунків. Якщо грошей на бажане не вистачає, українці не бояться брати кредити. Цього року українці оформили кредитів в 1,5 рази більше, ніж в минулому році. Банки констатували сплеск інтересу до продуктів споживчого кредитування.

Звітність ПриватБанку

 Згідно зі звітом ПриватБанку, в період з 25 грудня 2017 по 9 січня 2018 було видано майже 90 тисяч кредитів на суму 500,57 млн ​​грн. За такий же період минулого року, ПриватБанк видав кредитів на суму 220,06 млн грн. Гаряче було 30 грудня, в цей день було видано майже 9 000 кредитів на суму 54,4 млн гривень.

Звітність Альфа-Банку

Згідно зі звітом Альфа-Банку, в період Новорічних свят було видано близько 65 тисяч кредитів на суму 700 млн гривень. Кількість споживчих кредитів збільшилася в 3 рази. Сума виданих коштів збільшилася в 1,5 рази. Було видано в 2,5 рази більше кредитних карт.

Звітність ПУМБ банку

Починаючи з 16 грудня по 6 січня було видано понад 60 тисяч споживчих позик на суму близько 650 млн грн. Дані наведено без урахування нецільових грошових кредитів та кредитних карт. Якщо взяти за основу середні показники по року, то за період новорічних свят середньоденні продажі кредитів в 1,7-2 рази були більше, ніж середньоденні за весь рік. Середній чек одного кредиту в період новорічних свят зріс на 20% по відношенню до середньорічного.

Дуже цікаву статистику наводить ПриватБанк по інтернет кредитуванню - це ніша онлайн кредитування, яка за останні два роки зростає прискореними темпами. Як відзначають в своєму звіті банкіри, такий спосіб кредитування використовувався майже 39000 раз, було видано кредитів на суму 175,4 млн гривень. Це 35% всіх кредитних покупок в період Новорічних свят.

Сезонність в кредитуванні

Не можна сказати, що збільшення інтересу українців до позикових коштів це щось новеньке і перспективне. Так відбувається щороку, саме в свята українці дозволяють собі не економити і купувати, здійснюючи свої мрії. Перший сплеск активності припав на кінець листопада, в цей період в Україні проводиться тотальна «розпродаж» товарів (чорна п'ятниця). Як відзначають в ПУМБ банку, за період з 24 по 26 листопада було видано 13 тисяч кредитів на покупку товарів на суму 140 млн гривень.

ПриватБанк вдвічі збільшив обсяги кредитування через свої онлайн продукти «миттєва розстрочка» і «оплата частинами» загальна сума виданих коштів склала 53 млн гривень.

Прибуток

Моніторинг на ринку кредитування від НБУ свідчить про позитивну динаміку. Згідно з проведеним опитуванням, багато банків і фінансових організацій очікують зростання рівня кредитування в період 2018 року. У звіті сказано, що причинами активізації кредитування стали поліпшення умов і зниження процентної ставки.

У цей період кілька великих банків пом'якшили стандарти кредитування фізосіб. «Причинами цього вони назвали посилення конкуренції між банками, очікування економічного зростання разом з підвищенням платоспроможності населення, а також зниження вартості фондування. У I кварталі 2018 року банки очікують подальшого пом'якшення », - стверджує регулятор.

У I кварталі 33% опитаних банків очікують зростання попиту на іпотечні кредити, а 46% - на споживчі. НБУ вже попередив, що буде стежити за зростанням ризиків в цьому сегменті.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн