кредитна карта

Що потрібно знати про банківські кредитні картки

29.06.2017

Новини

Банківська кредитна карта вже давно перестала бути чимось незвіданим і складним. Уявити повсякденне сучасне життя без цього шматка пластика складно. Невелика за розміром картка замінила готівку і портмоне, зараз оплатити готівкою послугу або товар можна також легко, як і раніше, але з пластиковою карткою - це безпечніше.

Що потрібно знати про кредитні пластикові картки

Щодня використовуючи кредитну карту люди не замислюються про її можливості. Насправді у пластикових карт є значна класифікація. Банківські картки призначені для безготівкового розрахунку для оплати послуг і товарів власником карти. Також власник картки може використовувати її як сховище своїх власних коштів з можливістю отримати їх в будь-якій точці світу, в спеціальних терміналах (банкоматах) або касі банку.

Будь-яка банківська карта містить інформацію про її власника. На лицьовій стороні нанесений унікальний номер карти, прізвище та ім'я власника, термін дії карти, тип карти і логоп банку-емітента картки. На зворотному боці карти знаходиться фото власника карти (залежить від типу карти), магнітна смуга або чіп, підпис власника картки та CVV код.

Номер будь-якої банківської карти складається з 16 цифр, в яких зашифрована певна інформація: перші 6 цифр - це код банку емітента (Issuing Bank), дев'ять наступних - банківський номер картки (номер карт-рахунку власника карти); остання цифра - контрольна.

За функціональним можливостям пластикові карти поділяються на два типи: дебетові та кредитні. Особливість дебетової карти в тому, що власнику доступні тільки власні кошти, які знаходяться на банківському рахунку власника. Власник може оплачувати покупки тільки до тих пір, поки на рахунку є позитивний баланс. Особливість кредитної картки в тому, що її власнику не обов'язково мати на рахунку власні кошти. Він може оплачувати послуги або товари в кредит. Сума доступного кредиту і максимальний термін використання кредитних коштів встановлюється банком індивідуально. За користування кредитними коштами власник кредитної картки сплачує невеликий відсоток. У деяких випадках банк може встановити пільговий період використання кредитними коштами без нарахування комісії.

Цікава особливість - в США переважна більшість населення віддає перевагу кредитним пластикових карт, в той час як в Західній Європі більшість людей використовують дебетові карти.

Банківська пластикова картка буває індивідуальної або корпоративної. У першому випадку карта видається фізичній особі, яка є єдиним власником банківського рахунку, до якого прив'язана карта. У другому випадку карта є корпоративною і може бути видана тільки для працівника компанії. Така карта має ліміт на використання коштів для кожного працівника окремо.

Банківські карти діляться на типи з залежності від використання платіжної системи. На сьогодні найпопулярніші платіжні системи VISA, MasterCard, Amerikan Exspress (AMEX). Одна картка може містити тільки одну платіжну систему. У США поширення набула система VISA і AMEX, а в Європі MasterCard, але це не означає, що, наприклад, в США не можна користуватися MasterCard.

Часто банки випускають карти, які діляться на класи, що характеризують рівень престижу карти і її можливості. Наприклад, у карт VISA є два основні класи - Classic і GOLD. Картки Master Card ділиться на Standart і Golld.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн