Національний Банк України

Нацбанк змінив правила перегляду кредитних умов

13.03.2017

Новини

Національний банк України вніс зміни в процедуру надання документів для реєстрації змін до договорів, що стосуються залучення резидентами кредитів в іноземній валюті від суб'єктів, які не є нерезидентами. Відповідну заяву було оприлюднено в офіційному повідомленні НБУ. Зміни, що відбулися, були зроблені в рамках дебюрократизації центральним банком операцій з іноземною валютою, які проводяться паралельно з поступовою лібералізацією валютних регулювань.

Зміна правил перегляду кредитних умов

Згідно з нововведеннями, починаючи з 4 березня 2017 року, тепер не потрібно надавати в НБУ скан копії документів, під час реєстрації змін до кредитних договорів при наявності ризикованих фінансових операцій. Внесені правки стосуються, виключно наступних випадків:

  • Зниження розміру процентної ставки, комісій, неустойки та інших платежів.
  • Перехід резидента-позичальника на обслуговування в інший уповноважених банк.
  • Зміна юридичної адреси позичальника.
  • Пролонгація терміну кредиту або позики.

Що стосується індикаторів ризикованих операцій, вони перераховані в Положенні про порядок здійснення банками перевірки та аналізу документів про фінансові операції та їх учасників. Дане положення було розроблено та надано Нацбанком України від 15 серпня 2016 за номером № 369.

Повну інформацію про внесені зміни можна знайти в постанові Нацбанку № 18 від 2 березня "Про внесення змін до Положення про порядок здійснення банками аналізу і перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників".

Аналіз запропонованих Національним Банком України змін говорить про те, що дана ініціатива ніяк не торкнеться сфери малого кредитування фізичних осіб. З більшою часткою ймовірності можна стверджувати, що зміни торкнуться тільки великих банківських операцій з іноземною валютою та спробами спекуляції над валютним курсом НБУ.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн