закон

Підвищення рівня обізнаності населення в сфері фінансів закріплено Законом

29.09.2019

Фінанси

Необхідність підняття фінансової освіченості українців продиктовано розвитком ринку фінансових послуг. Наразі це питання враховане в прийнятому у Верховній Раді Законі під реєстраційним номером 1085-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг».

Згідно положень даного законодавчого акту широкі повноваження і права в питанні проведення міроприємств по підняттю фінансової грамотності населення покладені на Національний Банк України. В НБУ вважають, що дане завдання сприятиме, насамперед, розбудові стійких правових відносин суб’єктів фінансового ринку, покращення фінансової культури фізичних осіб і змінить поведінку українців у фінансових питаннях.

Коментуючи дане питання голова НБУ Яків Смолій, відзначив, що дане питання це довготривалий процес, що буде вимагати зусиль широкого кола зацікавлених організацій та залучення міжнародних консультантів. При розробці Стратегії НБУ, Комплексної програми розвитку фінансового сектору до 2020 року та Стратегії розвитку фінансового сектору до 2025 року зростання фінансової освіченості громадян та їх добробуту визначено, як першочергове завдання. НБУ розуміє всю відповідальність на державному рівні, яка лягає на нього, як на авторитетного лідера на шляху розвитку фінансової освіти, - наголосив Я.Смолій.

Важливість даного питання розглядається і на прикладі успішних країн з високими показниками економічного зростання і з достатньо високим рівнем фінансової освіти громадян. В таких країнах, як Канада, Велика Британія, Австралія, Японія, створена єдина державна система, яка включає в себе зростання освітнього фінансового рівня та питання надійного захисту споживачів послуг фінансового ринку. Зосередження в руках одного державного регулятора таких функцій дозволяє створити максимально прозору систему звітності, розподілу грошових ресурсів та покращує скоординованість дій між усіма партнерами. Окрім того, вона розроблена на основі принципів захисту учасників фінансового ринку G20.

Директор Департаменту комунікацій НБУ Наталія Бондаренко детально висвітлила на процесі підготовки у затвердження Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року. Розробка стратегії – це непростий тривалий шлях, який державні фінансові установи пройшли разом з зацікавленими громадськими організаціями, представниками бізнесу, українськими і міжнародними експертами. Презентація Стратегії із фінансової грамотності була винесена НБУ на широкий загал у червні 2019 року. Основні концепції стратегічного розвитку були схвалені громадянським суспільством, експертами, фінансовими установами. Та попереду – довгий і непростий шлях до становлення фінансово-грамотного суспільства, - відзначила Наталія Бондаренко.

Напрацювання Стратегії основані на практиці країн з успішним громадянським суспільством і базуються на міжнародних принципах і методах Організації економічного співробітництва та розвитку. Пріоритетними завданнями стратегії визначені такі напрямки:

  • Виховання фінансової культури громадян:
  • Акцент на роботі з молодим поколінням:
  • Розробка спільної комунікативної платформи для бізнесу, освіти і громадян;
  • Формування суспільства з високим рівнем фінансових знань;
  • Організація єдиного Інформаційно-освітнього центру.

На думку експертів НБУ реалізація цих планів дозволить підвищити фінансову грамотність споживачів ринку фінансових послуг, послуг онлайн кредитування, надасть їм змогу сповна використовувати фінансові новації, покращить фінансовий стан громадян і виведе безготівковий фінансовий ринок на більш високий рівень

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн