що очікувати від біткоіна

Прогноз вартості bitcoin і інших криптовалют

21.08.2017

Новини

За останні кілька місяців криптовалюта стала дуже популярною темою, що сприяло збільшенню її вартості в багато разів. Наприклад, найпопулярніша криптовалюта «Біткоін» на сьогодні оцінюється приблизно 3400 доларів за 1 біткоін. Аналітики прогнозують зростання вартості феномена кріповалют, головним чином, через популярність і надійності нового способу взаєморозрахунку. Також можна відзначити, що дефіцит комп'ютерних комплектуючих, що з'явився зовсім недавно, теж є вагомою причиною подорожчання курсу біткоіна.

Найбільш оптимістично налаштовані аналітики стверджують, що цифрові гроші незабаром стануть альтернативою золоту і їх вартість зросте до 20-30 тисяч доларів за одиницу. Є інформація, що деякі країни вже розглядають можливість впровадження в свої фінансові системи, принцип взаєморозрахунків, який використовується в біткоіні, так званий, blockchain. Якщо коротко, то особливість blockchain в високому ступені надійності та анонімності. Можна простежити походження грошей до найпершої операції.

Трохи статистики

За період 6 місяців вартість деяких криптовалют змінювалася так:

Bitcoin - виріс приблизно на 230%, приблизна вартість 3000 доларів.

Ефіріум - виріс на 4000%, приблизна вартість 300 доларів.

Золото - вироосло приблизно на 8%, приблизна вартість 1240 доларів.

 

На сьогоднішній день банки володіють приблизно 18% світового запасу золота. За останні кілька років спостерігається тенденція зростання накопичення золота банками. Після того, як стало ясно, що цифрові гроші на основі блочейн користуються популярністю, банки стали активно розглядати криптовалюти як альтернативу традиційному грошовому обігу, і накопичувати дані ресурси в своїх портфелях. Деякі банки вже продумують методику оцінки вартості криптовалюти в залежності від золота, щоб при необхідності безболісно перейти на нову систему взаєморозрахунків, пропоновану сьогоднішньою реальністю.

Аналітики інвестиційних банків оцінюють можливість реального включення криптовалюти в обіг, в разі зростання їх капіталізації до критичного рівня. Деякі банки і інвестиційні фонди в своїх прогнозах обережно висловлюють кількісну оцінку в 500 млрд доларів - це той рівень капіталізації, який стане відхідною точкою при офіційному визнанні цифрових грошей в банківській системі. На даний момент капіталізація електронних грошей досягає 45 млрд доларів, і активно зростає.

З іншого боку, песимістично налаштовані аналітики закликають суспільство бути обережними і дивитися на ситуацію з електронними грошима виважено. За їх словами, пікові значення курсу вартості валюти на спекулятивному ринку часто штучно завищуються, для отримання короткострокового прибутку. Тому до ситуації з популярністю криптовалютою потрібно підходити обережно. Експерти цієї групи стверджують, що курс біткоіна незабаром досягне максимальної точки ажіотажу, і піде на спад. Його вартість буде знаходиться на рівні 2 тисяч доларів.

На момент написання даної статті, в світі зареєстровано 796 різних криптовалют, які офіційно торгуються на біржах. Їх загальна капіталізація становить приблизно 30 млрд. доларів. За 2017 рік було зафіксовано подвоєння обсягу капіталу криптовалют. Більшою мірою цей показник виріс завдяки зростанню популярності всього однієї електронної валюти - bitcoin. Дана грошова одиниця з'явилася всього 8 років тому в 2009 році. ЇЇ капіталізація вже досягає 20 млрд. доларів. Далі з великим відривом йдуть Ethereum, з цифрою в 4,5 млрд. доларів, Ripple, з цифрою в 1,1 млрд. доларів, Litecoin, з цифрою в 0,7 млрд. доларів, Dash, з цифрою в 0,5 млрд . доларів. Загальний для всіх рівень капіталізації інших криптовалют складає близько 100 млн. доларів.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн