нбу

Глава НБУ Яків Смолій озвучив основні цілі на 2019 рік

03.05.2019

Фінанси

На зустрічі з представниками країн «Великої сімки» Яків Смолій озвучив плани діяльності головного регулятора в 2019 році. Основним пріоритетом як і раніше залишається підтримання стабільної ситуації в банківському сегменті і всій фінансовій системі в цілому. Нацбанк буде продовжувати зміцнювати макроекономічну стабільність і поступово знижувати облікову ставку.

Нагадаємо про те, що Нацбанк прийняв рішення про зниження облікової ставки на 0,5 пункту, до рівня 17,5%.

У розмові з послами Смолій сказав, що і надалі має наміри реформувати банківську систему, продовжувати лібералізацію валютних відносин, реформувати корпоративне управління в державних банках, і вирішити проблеми в області кредитування (реанімувати процеси кредитування і ліквідувати високі обсяги непрацюючих кредитів).

Також глава НБУ відзначив, і «спліт» функцій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, між Національним банком та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

У розмові з представниками країн великої сімки Смолій розповів про отримані результати і про поточний стан справ в економіці і банківській системі України. Успіхи в економіці дозволили домогтися уповільнення процесів інфляції до поставленої мети в 5%. У свою чергу це дозволило пом'якшить умови монетарної політики, і вперше за 2 роки знизити облікову ставку на пів відсотка, до рівня 17,5% річних.

У розмові про стан банківської системи Я. Смолій акцентував увагу на основних показниках банківської системи, відзначаючи отримання банками рекордної, за останні 5 років, прибутку, і позитивні очікування в цій частині на 2019 рік. Глава НБУ також відзначив, що при збереженні підтримки міжнародних партнерів України має всі шанси безболісно пройти період пікових виплат за зовнішнім державним боргом і зберегти міжнародні резерви на поточному рівні: 20-21 мільярдів доларів.

Як зазначив під час зустрічі заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб, Україна досягла макроекономічної стабілізації і настав час працювати над етапом сталого розвитку фінансових ринків, а це завдання не тільки для НБУ, але для всіх державних органів, які здійснюють регулювання на фінансових ринках.

Нагадаємо, уряд України в Меморандумі з МВФ гарантував, що політика щодо незалежності Національного банку залишиться незмінною. Як зазначається в меморандумі, уряд України залишається повністю відданим забезпеченню інституційно сильного і незалежного Національного банку України (НБУ), який зберігає безперервність своєї політики таргетування інфляції в рамках гнучкого режиму валютного курсу і з зосередженням на підтримці фінансової стабільності.

Прес цент НБУ повідомив, що Україна готова до пікових виплат за зовнішнім боргом, за умови підтримки з боку міжнародних партнерів. Підтримка партнерів дозволить зберегти міжнародні резерви на поточному рівні в 20-21 млрд доларів. За даними Міністерства фінансів, Україна з початку 2019 роки вже виплатила близько 166 мільярдів гривень за поточними платежами.

«Головне для центрального банку - виконувати свій мандат по забезпеченню цінової та фінансової стабільності. Для цього ми продовжимо працювати з усіма державними інститутами, за підтримки інституційної незалежності НБУ нашими міжнародними партнерами, керуючись принципами прозорості та партнерства», - зазначив Смолій.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн