кредит від МВФ

Які зобов'язання взяла на себе Україна при отриманні кредиту від МВФ

23.12.2018

Фінанси

Як повідомлялося раніше, Міжнародний валютний фонд схвалив виділення кредиту Україні в розмірі 3,9 мільярдів доларів. Програма співробітництва розрахована на 14 місяців. Перший транш у розмірі 1,4 мільярдів доларів надійде вже найближчим часом. Кошти виділяються під певні умови, від виконання яких залежить подальша співпраця і надання решти коштів.

Умови співпраці обумовлені і зафіксовані в Меморандумі про економічну і фінансову політику. МВФ перевірятиме хід виконання обумовлений умов раз на пів року. І з такою ж періодичністю повинні будуть надходити кредитні транши, звичайно ж, якщо Україна буде виконувати обумовлені умови.

Програма співпраці і допомоги від МВФ зосереджена на чотирьох пріоритетних напрямках:

  • продовження бюджетної консолідації для зниження державного боргу;
  • подальше зниження інфляції;
  • зміцнення фінансового сектора, сприяння в поверненню активів і відновлення банківського кредитування;
  • просування цілеспрямованого комплексу структурних реформ, особливо для поліпшення податкового адміністрування, приватизації та управління.

Текст Меморандуму про економічну та фінансову політику ще не був опублікований на сайті МВФ, але на сайті Міністерства фінансів України він був опублікований на короткий час, а згодом тако ж зник. Як повідомили в міністерстві фінансів, текст меморандуму буде опублікований після того, як це зробить МВФ на своєму сайті.

З огляду на наданий в міністерстві коментар, можна зробити висновок, що вміст меморандуму не буде виправлено або переглянуто і з'явиться в тому ж вигляді, в якому воно було опубліковано раніше. А це означає, що вже зараз можна обговорювати дану інформацію.

Умови надання кредиту від МВФ

  1. Україна обіцяє тримати інфляцію на рівні не менше 7%. Забезпечувати цей рівень будуть за допомогою утримання облікової ставки на тому ж високому рівні, який встановлений зараз. І якщо в майбутньому потрібно буде підняти його ще вище для підтримки обумовленого рівня інфляції, НБУ піде на цей крок.
  2. Загальний дефіцит держбюджету в 2019 році повинен скласти не більше 2,25% ВВП, або 90 млрд грн. Доходи держбюджету повинні скласти 1,26 трлн грн, а витрати - 1,116 трлн грн. Для досягнення таких показників вносяться такі податкові зміни, як підвищення акцизу на тютюнові вироби на 9% з 1 липня, збільшення рентної плати за видобуток нафти і газового конденсату на 2% і залізної руди - на 0,8%, збільшення ренти за використання лісових ресурсів на 2%, збільшення екологічного податку з 0,41 грн до 10 грн за тонну СО2, зменшення безподаткової вартості посилок з 150 до 100 євро, введення ввізного мита на автомобілі з іноземною реєстрацією в розмірі 1000 доларів і впровадження електронних акцизних марок.
  3. Рівень мінімальної пенсії в 2019 виросте до 8,5%, в цей же час, показник мінімальної заробітної плати зросте на 12% і складе 4173 гривень. Зростання заробітної плати працівникам бюджетної сфери вирости не більше ніж на 9,4%. Держслужбовці в 2019 році залишаться на тій же ставці.
  4. Щоб запланованих в бюджеті коштів вистачило на субсидії, планується скоротити соціальні норми для нарахування субсидій на житлово-комунальні послуги - в середньому на 11%. Обсяг субсидованого газу зменшиться з 4,5 до 4 куб. з на 1 кв. м опалювальної площі, відповідно зменшиться і норма централізованого опалення з 1 травня 2019 року. "Якщо скорочення соціальних норм є не достатнім для забезпечення того, щоб субсидії залишалися в межах бюджету, ми будемо додатково зменшувати ці норми або зробимо необхідні зміни у формулі для розрахунку субсидій", - написали представники України в Меморандумі з МВФ.
  5. Україна не повинна буде проводити програми податкової амністії, не застосовувати податкові пільги і не зменьшувати норми оподаткування підприємств.
  6. Україна зобов'язується не вводити другий рівень пенсійного забезпечення, так званої ініціативи - накопичувальної пенсії.
  7. Уже до кінця весни 2019 року Україна повинна реформувати фіскальну службу. Остаточним результатом реформування має стати організація Податкової і Митної служби, що буде працювати в підпорядкуванні Міністерства фінансів.
  8. Україна повинна розширити повноваження НАБУ, організувати призначення 35 суддів Вищого антикорупційного суду і забезпечити роботу цієї гілки влади до кінця року.
  9. Продовжити оздоровлення банківської системи, привести банки до нових показників стабільності. Всі банки повинні мати не менее 7% капіталу першого рівня CAR. Хто не впорається з цією нормою, буде підданий ліквідації.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн