яким буде курс гриві

Яким буде курс гривні в кінці року

27.04.2018

Фінанси

Що почалося в кінці зими зміцнення гривні щодо долара не ввело в оману українських бізнесменів, які очікують зростання курсу до 29,5 грн / дол. Такої ж думки дотримується більшість фінансових аналітиків найбільших банків країни. Національний банк провів опитування серед підприємців, щоб дізнатися їхню думку щодо економічних очікувань. Висновки виявилися невтішними, велика частина опитаних висловилася негативно щодо стабільності курсу української гривні. Бізнесмени вважають, що гривня подешевшає приблизно на 10% до рівня 29,5 за долар. І це незважаючи на те, що за 2 місяці весни гривня зміцнила свій статус на 2 гривні з 28,06 до 26,09.

Оптимізм і песимізм вітчизняного бізнесу

Є кілька основних причин, завдяки яким гривня тримається на високому рівні. Перша причина - хворобливий стан самого долара щодо основних валют, так званий, індекс DXY. Друга причина полягає в діях НБУ щодо облікової процентної ставки. За кілька місяців головний регулятор підняв її з 12,5% до 17%. Третя причина - традиційний фіскальний профіцит на початку календарного року. Четверта причина - сезонність платіжного балансу, традиційно в другому кварталі гривня завжди зміцнювалася. І п'ята причина - високі ціни на експортну сільгосппродукцію. У зв'язку з цим очікувати збільшення обсягів мікрокредитування не доводиться, те ж саме відноситься і до запозичень в онлайні.

Але всіх цих причин не вистачає, щоб переконати світові аналітичні агентства в сприятливому прогнозі щодо української гривні. Єдиний сприятливий прогноз дала компанія Goldman Sachs. Більшість же інших аналітичних компаній пророкують несприятливий результат подій і зростання національної валюти до курсу 28,9 грн за долар до кінця 2018 року, і до 30,6 грн за долар до кінця 2019 року.

Ознаки девальвації і її особливості

Історично склалося так, що курс гривні протягом року спочатку падає в січні, а потім плавно зростає до кінця літа і різко зміцнюється до кінця року. У наступному році гривня проходить той же шлях, встановлюючи черговий мінімум і максимум. На думку аналітиків, немає нічого страшного в тому, що курс в кінці року досягне позначки 29,5 грн за долар, далі піде зниження і зміцнення. Аналітики прогнозують два варіанти розвитку подій: перший - хороший, в цьому випадку Україна отримає підтримку МВФ і ЄБРР, Світового Банку та інших фінансових структур. Це дозволить безболісно обслуговувати зовнішній державний борг, і фінансувати внутрішні бюджетні програми. При негативному сценарії коливань валютного курсу багато буде залежати від політики НБУ. Нацбанк володіє інструментами регулювання курсу гривні і в разі потреби зможе контролювати можливі коливання. Але такий сценарій може мати негативний вплив на стан економіки.

У наступному році на курс національної грошової одиниці можуть вплинути можливі парламентські вибори і взаємини з міжнародним валютним фондом. Якщо відбудуться вибори, Україна зіткнеться з додатковими витратами, що негативно позначиться на балансі бюджету країни. У разі сприятливих взаємин з МВФ, можливі витрати можна буде компенсувати черговим траншем.

Внутрішні розрахунки індексів вказують на те, що гривня за останні пару років посилилася через високу інфляцію і коливання ринкового обмінного курсу навколо одного рівня близько 25-26 грн. Аналітики вказують на те, що майбутнє значення номінального обмінного курсу має прагнути швидше до 28-30, ніж до 23-25, якщо інші очікування, наприклад, по долару не змінюються кардинально. Наприклад, посилене ослаблення долара до євро, юаня, рубля та інших валют буде означати зниження індексів і, відповідно, це повинно викликати перегляд нашого прогнозу.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн