Згодом фінансові компанії перейдуть на блокчейн технології

10.11.2017

Новини

Останнім часом компанії все частіше намагаються заощадити витрати і власний час шляхом переведення бізнес-процесів і грошових потоків на блокчейн. Блокчейн-економіка поки не має великої капіталізації - приблизно 165 млрд. доларів, що багато в чому є заслугою активності кріптовалютного ринку. Проте, в традиційному бізнесі технологія розподілу реєстру використовується все частіше.

Що собою являють блокчейн технології?

Блокчейн технологія представлена ​​у вигляді послідовного ланцюжка блоків, який не переривається і містить в собі певні відомості. На безлічі комп'ютерних носіїв копії одного і того ж ланцюжка блоків можуть оброблятися і зберігатися в індивідуальному порядку. Такі комп'ютери прийнято називати повними нодами. Подібна особливість забезпечує системі безпеку, оскільки навіть при руйнуванні майже всіх нодів блокчейн продовжить існування, якщо хоча б одна система залишиться.

Часто термін блокчейн пов'язують з транзакціями в системах кріптовалютних одиниць, але дана технологія може бути поширена на будь-які пов'язані між собою блоки інформації. Державні структури і фінансові організації першими зацікавилися в переході на блокчейн. Протягом декількох останніх років Mastercard працював над створенням власної системи і тепер він уже використовується, як альтернативний спосіб оплати послуг і товарів. На базі блокчейна Quorum також була запущена міжбанківська інформаційна мережа від JP Morgan Chase.

Відмінності блокчейн-проектів від традиційного бізнесу

Здійснювані транзакції абсолютно прозорі, а управління децентралізовано - це і є ключові переваги блокчейна. Розглянемо характерні особливості блокчейна більш докладно.

  1. Більше немає необхідності управляти бізнесом вертикально, що виключає ймовірність прийняття неправильних рішень в екстремальних умовах.
  2. Процес не пов'язаний з конкретною групою людей або однією людиною, тому вдається миттєво вирішити проблему. Як приклад можна привести біткоіни, які винайшли одні люди, а над розвитком продовжують працювати зовсім інші.
  3. Економічна взаємодія не потребує посередників, все відбувається прозоро для всіх учасників.
  4. На базі вже існуючих блокчейн-систем створюються нові програми та алгоритми.
  5. Розумні контракти - ще одна унікальна особливість блокчейна, яка представлена ​​у вигляді алгоритму для формування і підтримки комерційних контрактів.
  6. Характер блокчейн-проектів глобальний, багатонаціональний, тоді як класичний бізнес локальний та далеко не відразу виходить на світовий рівень.
  7. Технологія заснована на саморозвитку і її можна навіть класифікувати як формат економіки. Будь-які економічні відносини автоматизовані.

Найвигідніше використовувати дану технологію в медійній та ігровій індустрії, фінансовій сфері. Бізнес-процес автоматизується, а витрати на управління знижуються. В результаті людина звільниться від рутинної діяльності і будь-які процеси, не пов'язані з фізичною працею, наприклад, бухгалтерія або юриспруденція, будуть виконуватися автоматизованими системами. Національні кордони більше не будуть стримувати поширення товару або фінансової послуги, а економічні відносини звільняться від проблем, пов'язаних зі швидкістю і безпекою. Нові технології замінять старі принципи ведення бізнесу.

Також варто звернути увагу на застосування технології блокчейн в ніші кредитування. Наприклад, оформлення кредиту 365 в онлайн режимі.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн