money

Закон про валютне регулювання вплинув на порядок ведення банківських рахунків

06.04.2019

Фінанси

Нацбанк провів зустріч з банкірами. Приводом послужили зміни в порядку відкриття, закриття та ведення банківських рахунків в національній та іноземній валютах. Зміни були введені у зв'язку з вступом в силу дії закону про «Валюті і валютні операції»

Новий закон вводить нові правила ведення валютних операцій, дозволяючи значно лібералізувати доступ до валюти і можливості вільно проводити операції з будь-якою валютою, без контролю з боку держави.

«У зв'язку з прийняттям нового закону про валюту України пропонує абсолютно новий підхід в валютному нагляд, який формується в межах парадигми ринкової свободи« дозволено все, що не заборонено ». Одними з ключових кроків ринкової свободи є можливість відкриття нерезидентами рахунків в банках України та рівні умови для резидентів і нерезидентів здійснювати без обмежень валютні операції на території України. У той же час ми повинні діяти за принципом: «менше ризиків - менше уваги, більше ризиків - більше уваги», - зазначив на зустрічі директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза.

В ході спілкування, присутні обговорили проект нової постанови №492, в якому говориться, про порядок відкриття та закриття клієнтських рахунків банками і кореспондентських рахунків банків - резидентів та нерезидентів. А також - зміни до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу №417.

За словами заступника директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Наталії ЛАПКО, оновлена ​​Інструкція дозволить відкривати рахунки в українських банках нової категорії клієнтів - юридичних осіб-нерезидентів, в тому числі інвестиційним фондам і компаніям з управління активами, що діють від імені цих фондів.

Крім того, регулятор пропонує змінити і інші вимоги до клієнтів банків. Зокрема, в разі зміни назви юридичної особи-резидента її рахунок не закривається. Також для клієнтів банків відміняється вимога подання картки із зразками підписів, а особи, уповноважені на розпорядження рахунком, вказуються в переліку, який не потребує нотаріального посвідчення.

«Метою запропонованих нами змін є підтримка партнерських взаємин з учасниками платіжного ринку, спрощення процесу відкриття рахунків суб'єктам господарювання в українських банках і встановлення порядку відкриття рахунків новим учасникам ринку України - компаніям-нерезидентам», - зазначила Наталія Лапко.

Однак, на думку Ігоря Берези, банки, застосовуючи ризик-орієнтований підхід, сьогодні повинні більше уваги приділяти ризиковим клієнтам. Зокрема, мова йде про закордонні компанії-оболонки, які злочинці нерідко використовують для схем з відмивання коштів.

«Ми повинні зробити належні висновки з ситуацій, в яких опинилися деякі зарубіжні банки, недостатньо уваги приділяли таким компаніям-нерезидентам. Наш банківський сектор вже досить багато зробив на шляху побудови ефективної системи протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, тому потрібно рухатися далі. А для цього ми повинні розуміти природу ризиків і вміти протидіяти їм у межах ризик-орієнтованого підходу », - підкреслив Ігор Береза.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн