прогноз зростання кредитування

У банках прогнозують зростання кредитування середнього та малого бізнесу, а також фізосіб

22.01.2018

Фінанси

Національний банк України провів опитування про умови кредитування. Згідно з проведеним дослідженням, аналітики Нацбанку прогнозують зростання кредитування середнього та малого бізнесу, а також споживчого кредитування протягом наступних 12 місяців. Опитування проводилося в період з 20 грудня 2017 по 10 січня 2018 для оцінки результатів діяльності банків в четвертому кварталі 2017 та першому кварталі 2018 року. В опитуванні брали участь менеджери 65 основних банків, на які припадає 97% всіх активів банківської системи.

Результати опитування свідчать, що корпоративне кредитування зростатиме, так вважає 72% опитаних. Очікування збільшення корпоративного кредитного портфеля зберігаються вже п'ять кварталів поспіль. Нарощування кредитування домогосподарств очікує 67% опитаних - це максимальне значення з початку проведення опитування в 2015 році. Уже традиційно оптимістичні очікування припливу депозитів від населення і засобів бізнесу.

Очікування зростання корпоративного кредитного портфеля зберігаються вже п'ять кварталів поспіль. 67% опитаних вважають, що очікується збільшення активності кредитування домогосподарств. Це максимальний показник починаючи з 2015 року. Традиційно оптимістичними залишаються очікування зростання рівня депозитних вкладів від населення.

У четвертому кварталі 2017 роки три чверті респондентів не змінювали умови корпоративного кредитування. Значно збільшилася частка схвалення банками заявок на кредити малим і середнім підприємствам. В основному це пов'язано з зниженням процентної ставки по кредиту. Великі банки значно збільшили рівень схвалення заявок на кредити населенню, як на іпотечні, так і на споживчі. Крім зниження процентних ставок, цьому посприяло ослаблення банками вимог до застави.

 Очікування банкірів на перший квартал 2018 року досить оптимістичні. Більшість вважає, що стандарти і умови кредитування не стануть жорсткішими, а можливо, що і покращаться. Згідно з наданою інформацією, деякі великі банки можуть піти на поступки корпоративним клієнтам щодо валютного кредитування.

Кінець минулого року був примітний тим, що з'явився підвищений попит населення і бізнесу на гривневе кредитування. Великі корпоративні клієнти залучали додаткові оборотні кошти і інвестиції, а дрібні використовували можливості кредитування в зв'язку зі зниженням кредитної ставки. Було відзначено зростання потреби у всіх видах кредитування, а особливо в короткостроковому гривневому кредитуванні, мікрокредитуванні для населення. Але все ж найвищі рівні зростання показало іпотечне та споживче кредитування.

Опитування банків щодо ситуації з кредитуванням на початку 2018 року позитивне для всіх видів кредитування: 33% очікують зростання іпотечного кредитування, 46% опитаних прогнозують зростання споживчого кредитування, 52% респондентів впевнені у стабільному зростанні корпоративного кредитування.

Банки вважають, що в четвертому кварталі 2017 кредитний ризик підвищився, про це заявили 60% респондентів. Також зросли, але в меншій мірі, ризики валютної ліквідності. Процентний ризик залишається низьким чотири квартали поспіль. Операційний - не змінився. У першому кварталі 2018 банки очікують зростання кредитного, валютного, і операційного ризиків. Також, вперше, починаючи з третього кварталу 2015 року, очікується зростання процентного ризику.

Схожі новини

Володимир (26 років)
подана заявка на

2000 грн

Володимир (26 років)
отриманий кредит на

2000 грн